Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná
AutofólieHľadať
 
 

Vitajte vo svete autofólií - v Cassovia Efekt Košice.

Použitie autofólií na sklách automobilov je dnes bežnou vecou. Pre motoristu a nášho klienta je však dôležité vedieť, že samotná fólia, jej montáž a prevedenie je vykonané s najvyššou profesionalitou. U nás v Cassovia Efekt používame len tie najkvalitnejšie autofólie značiek Llumar, ktoré sú svetoznáme vďaka svojej špičkovej kvalite.


Cassovia Efekt, spol. s r.o. je držiteľom certifikátu systému manažérstva kvality ISO 9001, Nielen tento, ale aj ďalšie certifikáty a ocenenia našim zákazníkom garantujú skutočne špičkové prevedenia prác na ich automobile. Pozrite si aj ukážku a postup prác pri montáži autofólií.


Cassovia Efekt okrem odbornej montáže autofólií poskytuje klientom aj montáž fólie na okná na bytoch, domoch či iných objektoch. O nich sa dočítate viac v sekcii Okenné fólie LLumar. Doplnkovou a najmä v jesennom období veľmi žiadanou službou je však aj polep fólií na ochranu laku karosérie automobilu. Tieto fólie zabraňujú najmä pri nových autách poškriabaniu z odlietavajúceho štrku a zimných posypových materiálov. Prečítajte si viac o výhodách inštalácie ochrannej fólie na karosérie.
 


 

Legislatíva pri inštalácii autofólií

BEZPEČNOSTNÉ FÓLIE LLUMAR UŽ AJ NA PREDNÉ BOČNÉ SKLÁ AUTOMOBILOV

 

Najdôležitejšie informácie z legislatívy o autofóliách:

Zákon. č. 725/2004 Z. z. o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len "zákon č. 725/2004 Z. z") umožňuje schváliť aj doplnkové príslušenstvo a výbavu, ktorým môže byť vozidlo vybavené nad rámec schváleného typu, ak z hľadiska funkcie alebo použitia neohrozuje bezpečnosť premávky na pozemných komunikáciách. Fólie ako doplnková výbava vozidla sa považujú podľa § 2 zákona č. 725/2004 Z. z. za samostatnú technickú jednotku.

V zmysle ustanovenia § 8 ods. 5 zákona č. 725/2004 Z. z. Ministerstvo dopravy pôšt a telekomunikácií SR (ďalej len "ministerstvo") neudelí typové schválenie samostatnej technickej jednotky ak z hľadiska jej použitia môže ohroziť bezpečnosť premávky na pozemných komunikáciách. Ministerstvo neschválilo ani jeden typ fólie ako doplnkovú výbavu pre použitie na čelnom skle a nepovoľuje ani výnimku. Podľa ustanovenia § 21 ods. 2 písm. b) zákona č. 725/2004 Z. z., ak je vozidlo dodatočne vybavené neschválenou samostatnou technickou jednotkou, prevádzkovateľ vozidla nesmie v premávke na pozemných komunikáciách takéto vozidlo prevádzkovať a podľa ustanovenia § 24 ods. 1 písm. a) zákona č. 725/2004 Z. z. je takéto vozidlo nespôsobilé na premávku na pozemných komunikáciách a musí byť vyradené z premávky na pozemných komunikáciách. Dodatočné tónovanie skiel ako doplnková výbava oproti schválenému typu vozidla je povolené za podmienky, že vozidlo je vybavené aj pravým vonkajším spätným zrkadlom.

Každá fólia ako doplnkové príslušenstvo vozidla namontovaná na sklách vozidla musí byť schválená a označená schvaľovacou značkou!

 

Vyhláškou č. 464/2009 z 3.11.2009 a vyhláškou č. 71/2010 z 25.2.2010 boli schválené zmeny, ktoré sa týkajú aj fólií:

  1. § 4 ods. 3a - na čelné sklo je povolený zatemňovací pás o max. šírke 100 mm od vrchného okraja čelného skla po celej jeho šírke, umiestnený mimo vzťažnej plochy čelného skla tak, aby sa zabezpečila ochrana proti oslneniu s plynulým prechodom zo 75% na 40% priepustnosti svetla vrátane skla alebo bez plynulého priechodu najmenej 50% priepustnosti svetla vrátane skla. Fólia nesmie pohlcovať farbu návestných svetiel a svetelných signálov. Účinnosť od 20.11.2009
  2.  
  3. § 4 ods. 3e - bezpečnostné fólie na ochranu proti prerazeniu skla možno použiť na zasklených plochách vozidiel kategórie M1 a N okrem čelného skla. Účinnosť od 10.3.2010

 

dnes je: 19.10.2019

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka